loading
انتخاب شیرآلات صنعتی
دانستنی‌ها
۱۵ تیر ۱۴۰۰

انتخاب شیرآلات صنعتی

یکی از ابزار اصلی و اساسی در ساختمان سازی و مراکز صنعتی و کارخانجات، شیرآلات صنعتی، اتصالات صنعتی و لوله ها هستند. بسیاری از افراد بدون داشتن هر گونه تخصص در انتخاب شیرآلات صنعتی، اقدام به تهیه این اقلام کرده و در دراز مدت نیز با مشکل مواجه می‌شوند.

در نظر نگرفتن ظرفیت شیرآلات صنعتی و کاربرد آن‌ها، می‌تواند هزینه‌هایی را به مراکز صنعتی و ساختمانی وارد کند، اما چه عواملی تعیین‌کننده انتخاب نوع ابزار مورد نیاز ماست؟

در استفاده‌های ساختمانی اغلب عدم اتلاف انرژی یکی از موارد مهم و مورد توجه افراد است که لازم است جهت رعایت این مهم از شیرآلات صنعتی، لوله‌ها، بست‌ها و اتصالات صنعتی استفاده کرد که دارای عایق باشند. یکی از عواملی که در انتخاب شیرآلات ساختمان مهم است، ظرافت و زیبایی این شیرآلات است که لازم است در هنگام خرید علاوه بر این عامل به کیفیت لوله‌ها و شیرآلات نیز دقت کنید. برای مثال برخی از مدل‌های روکش بر روی لوله‌ها در برابر رسوب مقاومت نداشته و پس از مدتی دچار خوردگی می‌شوند.

از دیگر عوامل انتخاب شیرآلات صنعتی می‌توان به ضخامت و مقاومت آن‌ها در برابر فشار اشاره کرد. به دلیل استفاده از شیرآلات صنعتی در داخل دیوار و یا زیر کفپوش لازم است تا از مدل‌هایی استفاده کرد تا پس از مدتی دچار شکستگی و نشت در اثر فشار نشوند.

شیرآلات صنعتی که از جنس فلزات مختلف هستند اغلب در برابر تغییرات آب و هوایی و یا در اثر ثابت ماندن سیالات درون آن‌ها دچار زنگ‌زدگی و تغییر رنگ می‌شوند که پیشنهاد می‌‌شود در صورتی که امکان استفاده از لوله‌های پلیمری را دارید برای حفظ کیفیت آب و دیگر سیالات خانگی از این مدل شیرآلات صنعتی استفاده کنید.

یکی دیگر از استفاده‌های شیرآلات صنعتی در مراکز تولیدی و کارخانه‌ها است که افراد و سازمان‌های مختلف لازم است با مطالعه قبلی و دانش نسبت به ویژگی‌های شیرآلات نسبت به انتخاب درست آن‌ها اقدام کنند.

در انتخاب شیرآلات صنعتی بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

جنس و آلیاژ: اکثر استفاده‌های شیرآلات صنعتی در صنایع کوچک و بزرگ با موادی خورنده، چرب و ... در تماس هستند و در صورتی که انتخاب شما مقاوم در برابر مواد شیمیایی نباشد، پس از مدتی دچار خوردگی شده و متضرر می‌شوید.

توان ورودی و خروجی: متناسب با استفاده شما، لازم است مدل‌ها و ابعادی از لوله‌ها و شیرآلات صنعتی را انتخاب کنید تا دچار کمبود و یا اضافه بار در سیستم خود نشوید و یا از قطع کننده‌های مکانیکی استفاده کنید تا سیستم‌های خود را حفاظت کنید.

مقاومت: در هنگام انتخاب لوله‌ها و شیرآلات صنعتی در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها لازم است نوع فشار وارده بر برنه لوله‌ها را در نظر گرفته تا فشار بار زیاد، سبب شکستگی دیواره لوله‌ها و یا شیرآلات نشود.

در هنگاه خرید شیرآلات صنعتی حتما به نشان استاندارد روی محصولات دقت کنید.

محصولات مرتبط
مقالات مرتبط
نمایشگاه‌ها ۲۰ دی ۱۴۰۰

نمایشگاه فولاد کیش ۱۴۰۰

فروشگاه پوباب در نمایشگاه فولاد کیش ۱۴۰۰ حضور یافت. 
نمایشگاه‌ها ۲۰ دی ۱۴۰۰

حضور پویاب در ایران متافو تهران ۱۴۰۰

فروشگاه پویاب در نمایشگاه بین المللی ایران متافوی سال ۱۴۰۰ در تهران حضور یافت.
دانستنی‌ها ۰۸ آذر ۱۴۰۰

اجزای شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی، دستگاه‌های مکانیکی هستند که جریان و فشار مایعات، گازها و غیره را درون یک سیستم، کنترل می‌نمایند. این نوع ...