pouyab

امروزه شما می‌توانید انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی با جنس‌های مختلف و کیفیت‌های متفاوت را در بازار پیدا کنید. از آنجا که هر نوع از شیرآلات صنعتی موجود از مواد مختلفی ساخته شده‌اند، انتخاب بهترین نوع شیر ممکن است گاهی اوقات برای افراد گیج‌کننده باشد. از شیرآلات برنجی در جاهای مختلفی می‌توان استفاده کرد و به...
تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۴۰۳
دسته بندی ها : دانستنی‌ها
شیرآلات صنعتی

امروزه شما می‌توانید انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی با جنس‌های مختلف و کیفیت‌های متفاوت را در بازار پیدا کنید. از آنجا که هر نوع از شیرآلات صنعتی موجود از مواد مختلفی ساخته شده‌اند، انتخاب بهترین نوع شیر ممکن است گاهی اوقات برای افراد گیج‌کننده باشد. از شیرآلات برنجی در جاهای مختلفی می‌توان استفاده کرد و به نوعی همه کاره هستند و نسبت به شیرآلات برنزی خواص بسیار بیشتر و گسترده‌تری دارند.

شما می‌توانید در بازار انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی را که برای اهداف خاصی طراحی شده‌اند و در بسیاری از صنایع کاربرد دارند، پیدا کنید. برخی از انواع شیرآلات عبارتند از شیر توپی، شیر دروازه‌ای، شیر قطع‌کن و شیر آب سرکج.

شیرآلات برنجی چیست؟

شیرآلات برنجی یا Brass Valve یکی از اجزای حیاتی و پرکاربرد در موتورخانه‌ها محسوب می‌شوند. این شیرها وظایف مختلفی از جمله قطع و وصل جریان، تنظیم جریان و کنترل جریان را بر عهده دارند. بر اساس جنس بدنه، نوع اتصال و کاربردهای آنها، شیرآلات به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

در این رده‌بندی، شیرآلات برنجی جایگاه ویژه‌ای دارند. این شیرآلات با توجه به آلیاژی که از برنج در ترکیب آن استفاده می‌شود، تولید می‌شوند. برنج به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی مناسب، به عنوان مواد اولیه در ساخت شیرها به کار می‌رود. شیرهای برنجی از دیدگاه استحکام و مقاومت در برابر خوردگی، کیفیت مناسبی دارند.

ارتباط مستقیم با پویاب

برای دریافت اطلاعات بیشتر، موجودی و لیست قیمت شیرآلات صنعتی و همچنین مشاوره و سفارش محصول موردنظر خود با کارشناسان ما در فروشگاه پویاب تماس بگیرید.

 
 
brass چیست

چرا شیرآلات برنجی؟

برنج نسبت به برنز قابلیت چکش‌خواری بیشتری دارد. در واقع برنج آلیاژی از مس و روی است و به طور گسترده‌ای در صنعت و بخش‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی اگر این آلیاژ دارای مقدار زیادی از کلرین ‌می‌باشد و می‌تواند محتوای روی را تجزیه کند، که به سرعت اکسید نخواهد شد. این آلیاژ خصوصیات و ویژگی‌های زیادی دارد که باعث شده است در ساخت تجهیزات و لوازم بسیاری از آن استفاده شود.

قابلیت ریخته‌گری آسان، قابلیت آهنگری آسان و قابلیت دفع گرما تنها بخشی از ویژگی‌های این آلیاژ هستند که باعث می‌شوند کار با آن نسبت به آلیاژهای دیگر بسیار راحت‌تر باشد.

کاربرد شیرآلات برنجی

برنج آلیاژی است که برای اهداف گوناگون می‌توان از آن استفاده کرد. از آن‌جایی که این آلیاژ دارای خواص برتر متفاوتی است، کاربردهای گوناگونی نیز دارد. به خصوص در خانه‌های مسکونی از شیرآلات برنجی استفاده زیادی می‌شود، البته در بخش تجاری نیز استفاده از شیرآلات برنجی غیر معمول نیست. کاربرد شیرآلات برنجی به ویژه در هنگام استفاده از آب گرم بسیار مفید و زیاد است چرا که شیرآلات برنجی دارای خواصی است که باعث می‌شود در برابر آب گرم مقاومت بیشتری داشته باشد.

شیرآلات برنجی همچنین می‌توانند درجه حرارت بالاتری را نسبت به آلیاژهای دیگر تحمل کنند. بنابراین، حتی در دماهای بالا، این شیرآلات راندمان بسیار خوبی دارند. به دلیل توانایی تحمل دماهای زیاد، شیرآلات برنجی در هنگام کار با سیالات داغ بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر زیبایی و سهولت استفاده، این نوع از شیرآلات صنعتی کاربردهای بسیار زیاد و متفاوتی نیز دارند.

با بررسی کاربردهای این آلیاژ می‌توانیم درباره طیف وسیعی از صنایع و کالاهایی که در آن‌ها از آلیاژ برنج استفاده می‌شود نیز ایده بگیریم.

فواید شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی فواید بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که کاربرد شیرآلات برنجی در صنایع مختلف نیز بسیار زیا است. برخی از مزایای شیرآلات برنجی عبارتند از:

• تطبیق‌پذیری: برنج به عنوان یک ماده می‌تواند برای بسیاری از اهداف مورد استفاده قرار گیرد و از این‌رو، شیرآلات برنجی نیز این خاصیت را به ارث می‌برند. برای مثال، به دلیل مقاومت این آلیاژ در برابر گرما، از شیرآلات برنجی در لوله‌های انتقال آب گرم استفاده می‌شود. اگر در جایی نیاز ضروری به تعبیه دقیق شیرآلات صنعتی و جلوگیری از نشت مایعات وجود داشته باشد، این آلیاژ برای شیرآلات بسیار مناسب خواهد بود. اگر در پروژه‌ای کار می‌کنید که اندازه و شکل قطعاتی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید مشخصات بسیار دقیقی دارند، برنج می‌تواند آلیاژ بسیار مناسبی برای شما باشد.

برنج از پلاستیک قوی‌تر است. مهمترین مزیت شیرآلات برنجی کاهش سطح سرب موجود در فلز است. این ویژگی باعث می‌شود تا این نوع از شیرآلات صنعتی برای آب‌های آشامیدنی مناسب و کاملا بی‌ضرر باشند. یکی دیگر از کاربردهای شیرآلات برنجی استفاده در خطوط لوله‌کشی گاز طبیعی است.

• دوام و ماندگاری: یکی دیگر از مزایای شیرآلات برنجی دوام آن‌هاست. برنج از نظر طبیعی بسیار بادوام است. از این رو، هنگامی که از شیرآلات برنجی استفاده می‌کنید، اطمینان خواهید داشت که این شیرآلات برای مدت زمان طولانی به خوبی کار خواهند کرد و تا مدت‌ها نیازی به تعویض ندارند.

• مقاومت در برابر خوردگی: آلیاژ برنج یکی از موادی است که در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. خوردگی می‌تواند باعث زنگ‌زدگی شود و در نتیجه آن کل سیستم ممکن است دچار مشکل شود. اما از آنجا که برنج در برابر خوردگی بسیار مقاوم است، این آلیاژ را برای تمام مناطقی که امکان خوردگی شیرآلات در آن‌ها زیاد است مناسب می‌سازد. حتی خورنده‌ترین آب‌ها هم نمی‌توانند باعث ایجاد خوردگی در شیرآلات برنجی شوند.

• انعطاف‌پذیری: برنج خاصیت انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد و از این‌رو، شکل دادن به آن نسبت به مواد دیگر کار آسان‌تری بوده و قابلیت آهنگری بیشتری دارد. همچنین این مورد باعث می‌شود تا قیمت تمام شده شیرآلات صنعتی نیز کاهش پیدا کند.

محصولات دیگر فروشگاه پویاب